Sesja ślubna to doskonała pamiątka dla nowożeńców, która pozwala uwiecznić najpiękniejszy dzień w życiu na fotografiach.

Z racji tego, że jest to najlepsza pamiątka ślubu, wiele młodych par zanim umówi się na sesję, z wielkim zaangażowaniem sprawdza oferty fotografów. Tak naprawdę profesjonalny fotograf powinien jasno przedstawić swoją ofertę i odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Jeżeli jednak chcesz najpierw dowiedzieć się, jak przygotować się na sesję ślubną lub upewnić się, że zaproponowana przez fotografa kwota nie jest zbyt wygórowana, zapraszamy do krótkiego artykułu o sesjach ślubnych.

Ile kosztuje sesja ślubna?

Jednym z ważniejszych aspektów, którym kierują się państwo młodzi podczas wyboru fotografa na ślub, jest jego cena?

  • Kwota, jaką ustala fotograf, jest zależna przede wszystkim od jego doświadczenia zawodowego.
  • Profesjonalni fotografowie, którzy od lat trudnią się w sesjach ślubnych, mogą zaoferować kwotę nawet 5000 zł.
  • Jednak przeciętna stawka za sesję ślubną wynosi mieści się w przedziale od 1000 do 3000 zł.
  • Na cenę ma wpływ także wybrane miejsce na sesję oraz ilość zdjęć, jakie chcą otrzymać państwo młodzi.

Trzeba także liczyć się z tym, że wybranie na sesję miejsce, gdzie fotograf musiałby samodzielnie dojechać, to dodatkowy koszt, nie wchodzący w cenę sesji zdjęciowej.

Kiedy najlepiej zrobić sesję ślubną?

Tak naprawdę termin sesji ślubnej zależy przede wszystkim od państwa młodych i wolnych terminów, jakimi dysponuje fotograf.

Niektórzy państwo młodzi decydują się na nią od razu po ślubie, zaś inni wybierają termin oddalony o nawet kilka miesięcy od tego wydarzenia. Zdarza się także, że w dniu ślubu fotograf oraz państwo młodzi wybierają się na sesję ślubną plenerową, jednak trzeba pamiętać, że w tak ważnym dniu nie zawsze jest czas, by takową sesję wykonać. Niewątpliwym plusem w takiej sytuacji jest jednak spora oszczędność pieniędzy, które musiałby zostać wydane na makijaż, fryzurę czy poprawki krawieckie, by cała stylizacja prezentowała się dokładnie tak, jak w dniu ślubu.

sesja slubna w plenerze

Ile czasu trwa sesja ślubna?

Czas trwania sesji ślubnej zależny jest przede wszystkim od wybranej przez młode małżeństwo oferty danego fotografa. Im więcej zdjęć zażyczą sobie państwo młodzi, tym dłużej będzie trwać sesja ślubna i tym samym będzie droższa. Zazwyczaj jednak trwa ona od dwóch godzin do czterech. Jeżeli sesja odbywa się w dniu ślubu, nie powinna trwać dłużej niż godzinę, by młodzi mogli nacieszyć się tym magicznym dniem spędzanym z najbliższymi.

Czy można zrobić sesję ślubną podczas wesela?

Jak już zostało wspomniane, sesja ślubna podczas wesela jest jak najbardziej możliwa do zrealizowania. Zanim jednak się na nią zdecydujemy, należy przygotować dokładny harmonogram wesela i sprawdzić, czy będzie czas na jej realizację. Wszystko zależy od pory roku, w jaką odbywa się ceremonia oraz godziny, kiedy rozpoczyna się ślub. Trzeba pamiętać, że życzenia ślubne składane przez gości, obiad czy pierwszy taniec mogą trwać nawet kilka godzin, podczas których może nastąpić już mrok. Wtedy sesja ślubna jest praktycznie niemożliwa do zrealizowania. Lepszym więc wyborem będzie ustalenie terminu już po ślubie, kiedy można wybrać z fotografem odpowiednią godzinę oraz datę z prognozowaną sprzyjającą pogodą.

Jak przygotować się na sesję ślubną?

Na plenerowej sesji ślubnej nie bez znaczenia jest wygląd świeżo upieczonego małżeństwa. Należy zadbać o odpowiedni makijaż fotograficzny, schludną fryzurę oraz w razie potrzeby o poprawki krawieckie strojów weselnych, które podczas długiej zabawy na sali mogły ulec zniszczeniu. Jedyne, o czym należy pamiętać to dobry humor, bo profesjonalny fotograf zadba już o wszystkie inne kwestie związane z sesją.

 sesja slubna pomysly

Sesja ślubna w plenerze

Sesja ślubna w plenerze to doskonała pamiątka i niesamowite przeżycie, które uwiecznia bliskość i miłość na fotografiach. Większość profesjonalistów oferuje usługi na terenie całego kraju, a nawet i za granicą!

Wybór miejsca na plener zależny jest przede wszystkim od preferencji państwa młodych. Zazwyczaj wybierane są malownicze miejsca pod miastem, gdzie nie brakuje drzew, jezior czy wzniesień.

W wyborze odpowiedniego miejsca zawsze można liczyć na pomoc fotografa, który na pewno ma duże doświadczenie i zna wiele pięknych miejsc, które mogą być doskonałym tłem do zdjęć.

Inne pomysły na sesję ślubną

Wiele par rezygnuje z tradycyjnych miejsc na sesję plenerową i wybiera mniej oczywiste rozwiązania. Często małżonkowie decydują się na plenerowe sesje ślubne w:

  •  samym centrum miasta,
  •  parkach miejskich
  •  pałacykach.

Tak naprawę państwa młodych ogranicza jedynie wyobraźnia, ponieważ profesjonalista wszędzie stworzy bajeczne fotografie, stanowiące pamiątkę na całe życie.