Aparat Instax

W dobie mediów społecznościowych każdy może zostać fotografem. Jeśli chcesz dodać klimatu do swoich fotografii, aparaty do zdjęć natychmiastowych oferują klimat vintage z nieskazitelnymi zdjęciami i ulepszonymi funkcjami.

Niezależnie od tego, czy fotografia jest Twoim hobby czy pasją, Instax oferuje świetne upamiętnienie naszych wspomnień oraz natychmiastowe wywołanie. Jeśli szukasz aparatu do zdjęć natychmiastowych i nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, to właśnie ten aparat powinieneś kupić.

Aparat Instax oferuje więcej funkcji, wszechstronne możliwości fotografowania, a przy tym jest łatwy w obsłudze. Jeśli szukasz wyjątkowego i lekkiego aparatu, który jest łatwy w użyciu i robi świetnej jakości zdjęcia natychmiastowe, nie szukaj dalej. Nawet jeśli film jest drogi, to sam aparat ma dużą wartość i jest doskonałym sposobem na utrwalenie wspomnień z przyjęcia lub imprezy z rodziną i przyjaciółmi.

Co jest lepsze? Instax czy Polaroid?

Najważniejszy aspekt do rozważenia przy początku pracy z aparatem może brzmieć nieco sprzecznie z intuicją na początku: musisz wybrać odpowiedni film, w przeciwieństwie do odpowiedniego aparatu.

Dla niewtajemniczonych, pamiętaj, że film Polaroid różni się od filmu Instax! Formuła i technologia każdej z tych marek jest różna, a co za tym idzie, dają one różne wyniki.

Dlatego też zdjęcia, które otrzymasz, będą w dużej mierze zależały od właściwości filmu, a nie samego aparatu. Tym, co odróżnia Polaroida od Instaxa, poza formułą w filmie, jest rozmiar zdjęcia:

Aparaty Polaroid używają jednego rozmiaru filmu, podczas gdy Instax oferuje trzy różne rozmiary. Mały, kwadratowy i szeroki. Wybór rozmiaru filmu będzie ograniczał zakres aparatów, które możesz kupić. Zarówno w przypadku Polaroida, jak i Instaxa, aparat, który kupisz jest związany z rodzajem filmu, więc jest to w zasadzie wybór pomiędzy jednym z tych czterech rozmiarów.

Może być dość trudno ocenić rzeczywiste działanie filmu bez samodzielnej pracy z aparatem. W opinii wielu osób wybór pomiędzy filmem Polaroid a Instax sprowadza się do osobistych preferencji.

Niektórzy ludzie preferują:

  • stary, wyblakły wygląd Polaroida,
  • podczas gdy inni wolą ostrzejszy, bardziej wyrazisty wzór Instaxa

 

instax rozmiar filmu

Jakość filmu jest na tyle różna w przypadku obu marek, że nie można powiedzieć, że jest to tylko kwestia osobistych preferencji.

Poznajmy kilka kluczowych różnic pomiędzy filmami Polaroid i Instax.

  1. Instax rozwija się w 1-2 minuty, Polaroid od 15-30 minut.
  2. Najlepsza temperatura na pracę Polaroida to 13-28 st. C., Instax nie ma określonej temperatury.
  3. Przechowywanie Instaxa najlepsze jest w temperaturze pokojowej, Polaroida od 4-18 st. C.
  4. Instax ma dużo wyraźniejsze zdjęcia, Polaroid bardziej rozmyte.
  5. Instax – lepszy zakres dynamiczny. Polaroid – vintage wygląd

Podczas gdy oba nośniki wymagają dużej ilości światła (aparaty często posiadają wbudowaną lampę błyskową), Instax jest nieco lepszy w przechwytywaniu światła otoczenia.

Ma to sens, gdy spojrzymy na ich ISO.

ISO jest miarą czułości na światło, gdzie wyższa liczba oznacza większą czułość. W praktyce, Polaroid przy niższym 640 ISO będzie potrzebował bardziej jasno oświetlonej przestrzeni niż Instax przy 800 ISO.

polaroid

Formuła Polaroida wymaga nieco większej dbałości.

Film powinien zostać zużyty w ciągu roku od daty produkcji, a w międzyczasie należy go przechowywać w lodówce. Ponadto, jeśli wyjmiemy aparat w niskich temperaturach, zdjęcia mają tendencję do wychodzenia z jasnoniebieskim odcieniem, tak jakby na obiektyw nałożony był filtr. I odwrotnie, przy wyższych temperaturach stwierdziłem, że film łatwo się prześwietla.